Tomasz Żelazny - nowy komendant OSP
Tomasz Żelazny nowym Komendantem Gminnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Obornikach Śląskich. Delegaci Zjazdu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych nowego komendanta wybrali jednogłośną decyzją.
W sobotę 20 czerwca 2026 r. w Obornikach Śląskich odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych, podczas którego podsumowano działalność mijającej kadencji oraz wybrano nowe władze na kolejne lata.
Szczególnym momentem zjazdu było zakończenie 35-letniej służby Stanisława Hurkasiewicza na stanowisku Komendanta Gminnego OSP. Przez ponad trzy dekady aktywnie wspierał rozwój jednostek ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz integrację środowiska strażackiego.
Po 25 latach swoją pracę w funkcji prezesa zakończył również Zenon Łodygowski.
Nowy Zarząd Oddziału Gminnego OSP
Podczas Zjazdu wybrano siedmioosobowy Zarząd Oddziału Gminnego OSP. W jego skład weszli przedstawiciele poszczególnych jednostek działających na terenie gminy:
- Tomasz Nesterowski – prezes
- Jakub Litwinowicz – wiceprezes
- Mateusz Rutkowski – wiceprezes
- Tomasz Żelazny – komendant gminny OSP
- Konrad Dimos – skarbnik
- Marcin Micka – sekretarz
- Bartosz Nesterowski – członek zarządu
W skład zarządu weszli reprezentanci jednostek OSP z Obornik Śląskich, Urazu, Pęgowa, Rościsławic oraz Lubnowa-Bagna, dzięki czemu każda jednostka ma swojego przedstawiciela w organach gminnych.
Komisja Rewizyjna
Podczas obrad wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie:
- Dariusz Blabuś
- Miłosz Gaj
- Jakub Frykowski
Delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego
Delegatami reprezentującymi gminę podczas Zjazdu Oddziału Powiatowego zostali:
- Tomasz Żelazny
- Tomasz Nesterowski
Wybrano także przedstawicieli do struktur powiatowych:
- Aleksander Wacławski
- Dariusz Blabuś
- Konrad Dimos
Nowo wybranym władzom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zadań na rzecz rozwoju ochotniczego pożarnictwa oraz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Stanisława Hurkasiewicza za 35 lat zaangażowanej pracy i służby na rzecz lokalnej społeczności strażackiej.