Tomasz Żelazny - nowy komendant OSP | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Tomasz Żelazny - nowy komendant OSP

Stanisław Hurkasiewicz i Tomasz Żelazny

Tomasz Żelazny nowym Komendantem Gminnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Obornikach Śląskich. Delegaci Zjazdu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych nowego komendanta wybrali jednogłośną decyzją.

W sobotę 20 czerwca 2026 r. w Obornikach Śląskich odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych, podczas którego podsumowano działalność mijającej kadencji oraz wybrano nowe władze na kolejne lata.

Szczególnym momentem zjazdu było zakończenie 35-letniej służby Stanisława Hurkasiewicza na stanowisku Komendanta Gminnego OSP. Przez ponad trzy dekady aktywnie wspierał rozwój jednostek ochotniczych straży pożarnych na terenie gminy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców oraz integrację środowiska strażackiego.

Po 25 latach swoją pracę w funkcji prezesa zakończył również Zenon Łodygowski.

 

Nowy Zarząd Oddziału Gminnego OSP

Podczas Zjazdu wybrano siedmioosobowy Zarząd Oddziału Gminnego OSP. W jego skład weszli przedstawiciele poszczególnych jednostek działających na terenie gminy:

  • Tomasz Nesterowski – prezes
  • Jakub Litwinowicz – wiceprezes
  • Mateusz Rutkowski – wiceprezes
  • Tomasz Żelazny – komendant gminny OSP
  • Konrad Dimos – skarbnik
  • Marcin Micka – sekretarz
  • Bartosz Nesterowski – członek zarządu

W skład zarządu weszli reprezentanci jednostek OSP z Obornik Śląskich, Urazu, Pęgowa, Rościsławic oraz Lubnowa-Bagna, dzięki czemu każda jednostka ma swojego przedstawiciela w organach gminnych.


Komisja Rewizyjna

Podczas obrad wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie:

  • Dariusz Blabuś
  • Miłosz Gaj
  • Jakub Frykowski


Delegaci na Zjazd Oddziału Powiatowego

Delegatami reprezentującymi gminę podczas Zjazdu Oddziału Powiatowego zostali:

  • Tomasz Żelazny
  • Tomasz Nesterowski

Wybrano także przedstawicieli do struktur powiatowych:

  • Aleksander Wacławski
  • Dariusz Blabuś
  • Konrad Dimos

Nowo wybranym władzom gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zadań na rzecz rozwoju ochotniczego pożarnictwa oraz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Stanisława Hurkasiewicza za 35 lat zaangażowanej pracy i służby na rzecz lokalnej społeczności strażackiej.

Polecane

4 600 000 zł dofinansowania

4 600 000 zł dofinansowania dla Centrum Usług Społecznych w Obornikach Śląskich

22-06-2026
pojemniki

Bezpłatne pojemniki do segregacji

22-06-2026
basen w Obornikach Śląśkich

Masz OŚKĘ? Masz tańszy bilet na basen.

22-06-2026
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Obornikach Śląskich

22-06-2026
mieszkańcy Jar z burmistrzem

Powitanie lata w gminie Oborniki Śląskie

21-06-2026