60 lat Malw z Kuraszkowa | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

60 lat Malw z Kuraszkowa

.

W minioną sobotę Kuraszków stał się centrum kulturalnym regionu, obchodząc wspaniały jubileusz 60-lecia istnienia zespołu ludowego "Malwy".

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której nastąpił przemarsz z kościoła na boisko sportowe, gdzie odbyła się główna część obchodów. Przemarszowi towarzyszył akompaniament orkiestry, która dodała uroku i podniosłości całemu wydarzeniu. Kuraszków wypełnił się muzyką, kolorowymi strojami i uśmiechami uczestników, co stworzyło niepowtarzalną atmosferę.

Na boisku sportowym odbyła się ceremonia wręczenia statuetek zespołowi "Malwy". Wyróżnienia te były wyrazem uznania za ich wieloletni wkład w promowanie polskiego folkloru oraz zaangażowanie w życie kulturalne społeczności. Wręczenie statuetek było momentem pełnym wzruszeń i radości, zarówno dla członków zespołu, jak i dla zgromadzonych gości. Burmistrz Arkadiusz Poprawa wystosował do członków zespołu list gratulacyjny, który odczytał zastępca burmistrza Hubert Ozimina, oto jego treść:

Drodzy Członkowie Zespołu Ludowego "Malwy",

Z ogromną radością i podziwem składam najserdeczniejsze gratulacje z okazji 60-lecia Państwa działalności artystycznej. Ten wspaniały jubileusz jest świadectwem niezrównanej pasji, talentu i zaangażowania w promowanie regionalnej
 i polskiej kultury ludowej.

Przez sześć dekad zespół "Malwy" nieustannie przyczyniał się do zachowania i propagowania naszej narodowej tradycji, stając się jednym z najważniejszych ambasadorów folkloru zarówno w kraju, jak i za granicą. Wasze występy, pełne energii, kolorów i autentyczności, niezmiennie zachwycają publiczność, wzbudzając zachwyt i wzruszenie.

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, życzę Państwu dalszych sukcesów, nieustającej inspiracji i wielu wspaniałych chwil na scenie.

Niech Państwa artystyczna podróż trwa jeszcze przez wiele lat, a Wasze występy nadal przynoszą radość i wzruszenie wszystkim, którzy mają przyjemność je słuchać i oglądać.


Z wyrazami szacunku i uznania,
Arkadiusz Poprawa

Impreza zakończyła się wspólnym biesiadowaniem, podczas którego uczestnicy mieli okazję wymieniać się wspomnieniami, tańczyć i śpiewać do późnych godzin wieczornych.

Polecane

WFOŚiGW

Prośba do przedsiębiorców o wypełnienie ankiety

24-07-2024
Komunikat dla mieszkańców

Komunikat dla mieszkańców

23-07-2024
Piknik w Osolinie

Wspominamy Piknik rodzinny w Osolinie

22-07-2024
Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci na terenie naszej Gminy

15-07-2024
Informacja dla mieszkańców

Informacja dla Mieszkańców

15-07-2024