Informacja dla rolników - przymrozki | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

. Przejdź do linku banera
Oborniki Śląskie, Poland

Informacja dla rolników - przymrozki

.

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w dniach 22.04.2024 r.- 23.04.2024 r. - przymrozków wiosennych na terenie Gminy Oborniki Śląskie poszkodowani rolnicy w terminie do dnia 17 maja 2024 r. mogą składać  wnioski o szacowanie szkód w uprawach rolnych.

Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego za rok 2024, a w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć także zaświadczenie o ilości zwierząt wydane przez ARiMR.
 
Powierzchnia upraw w protokole z szacowania szkód musi być zgodna z powierzchnią upraw deklarowanych dopłat do ARiMR za 2024 r.
 
We wniosku należy:

a) uwzględnić wszystkie uprawy i ich powierzchnię (również uprawy w których straty nie wystąpiły);
 
b) oznaczyć we wniosku działki rolne (uprawy) na których wystąpiły szkody w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych (na których konieczne jest przeprowadzenie oględzin i szacowaniu szkód.
 
Wniosek producenta rolnego
 
Załącznik nr 1 do wniosku o oszacowanie strat - oświadczenie producenta rolnego nie posiadającego własnej dokumentacji potwierdzającej wielkość prowadzonej produkcji rolnej
 
Załącznik nr 2 do wniosku o oszacowanie strat - oświadczenie producenta rolnego posiadającego pełną dokumentację potwierdzającą wielkość prowadzonej produkcji rolnej

Polecane

.

20 lat współpracy Obornik Śląskich z Rehau

21-05-2024
XVI Dni Obornik Śląskich

XVI Dni Obornik Śląskich

21-05-2024
.

UWAGA! Awaria - brak wody

21-05-2024
.

III Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich

17-05-2024
.

II Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich

13-05-2024