Odsłonięcie "Kamienia Partnerstwa" | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Odsłonięcie "Kamienia Partnerstwa"

delegacje stoją przy kamieniu

Podczas XVIII Dni Obornik Śląskich wspólnie zapisaliśmy kolejny rozdział historii naszych miast partnerskich. Wraz z ich przedstawicielami uroczyście odsłoniliśmy "Kamienia Partnerstwa" miast partnerskich – symbol wyjątkowych relacji, które od lat łączą Oborniki Śląskie, Oborniki, Rehau i Husiatyn.

Wyryty na kamieniu rysunek to uproszczony schemat mapy przedstawiający sieć powiązań geograficznych między partnerskimi miejscowościami. Skala mapy wynosi 1:200 000. Do Rehau w Niemczech są 444 kilometry, do Husiayna w Ukrainie 852 kilometry, a do Obornik w Wielkopolsce 182 kilometry.

Pomnik stoi na skwerze przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jego fundatorem jest były burmistrz Obornik Śląskich Paweł Misiorek.

Polecane

godziny

Informacja dla Mieszkańców

08-06-2026
ngo

​​​​​​​Spotkanie dla NGO, które chcą iść do przodu

08-06-2026
elektro

Przynieś zużyty sprzęt elektro i pozbądź się go bezpłatnie

08-06-2026
modernizacja

Kolejna ważna inwestycja mieszkaniowa

05-06-2026
parada dni obornik śląskich

XVIII Dni Obornik Śląskich – muzyka i wspólne świętowanie

03-06-2026