Pomoc dla Milanka | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Pomoc dla Milanka

Milanek

Od kilku tygodni społeczność Obornik Śląskich pomaga w akcjach charytatywnych – zbiórce funduszy na kosztowną operację dla Milanka Szymoniaka.
Nadszedł czas kiedy ponownie Wszyscy razem możemy zrobić rzecz cudowną - pomóc wspaniałemu i dzielnemu chłopcu. Doskonale znamy i pamiętamy historię jego siostry Ingi, bowiem dokonaliśmy sprawy pięknej - ofiarowaliśmy serce i udało się nam uzbierać pieniążki na jej operację. Dziś w takiej samej sytuacji znalazł się Milan. Konieczne jest zebranie ogromnej kwoty, by ten uśmiechnięty chłopiec nadal mógł wspinać się po szkolnych schodach i z uśmiechem na ustach mógł uczyć się w swojej klasie, wśród kolegów i koleżanek.
Rada Rodziców SP nr 2 wraz z gronem pedagogicznym i dyrekcją chce stanąć na wysokości zadania i współorganizuje pomoc na wszelkich możliwych płaszczyznach by Milan mógł pojechać na operację w Paley European Institute. Czasu jest niezmiernie mało- operacja zaplanowana jest na 7 czerwca!! Bez zbędnej zwłoki organizujemy wydarzenia dedykowane temu celowi. O każdej z tych akcji informujemy w mediach społecznościowych i prosimy o wsparcie. Niektóre mają charakter typowo szkolny (kiermasze, słodki bufet), z innymi wychodzimy do lokalnej społeczności. Bowiem bez pomocy cudownych Oborniczan nam się nie uda. Bez nich po prostu sobie nie poradzimy, a wiemy że jak nikt inny mają wielkie serca.  
Oto kilka wydarzeń, podczas których zbierane będą fundusze dla Milanka, i na które serdecznie zapraszamy:
- 15 marca - Kiermasz w Przedszkolu nr 1 im. Małych Odkrywców. Więcej: https://przedszkoleoborniki.szkolnastrona.pl/
- 18 marca – Akcja kup palmę i ciastko, wydarzenie towarzyszące podczas biegu „Dycha z górką” (koordynacja SP nr 2 );
- 19 marca – kiermasz ciast (zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Siemianic) po mszach świętych w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa . Tutaj także będzie można zakupić palmy wykonane przez uczniów SP nr 2;
- 2 kwietnia – kiermasz ciast po mszach świętych w parafii św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego wraz z możliwością zakupu palmy wielkanocnej  (koordynator: Ania Kowalik);
- 2 kwietnia – sportowa niedziela w sp1 - warsztaty taekwondo z elementami samoobrony plus słodki bufet. Wydarzenie OTWARTE - już dziś zapraszamy wszystkich Oborniczan. Naprawdę warto.
- 23 kwietnia- Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Radę Rodziców SP nr 2 i Stowarzyszenie OS Racing Team, przy pomocy dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły oraz Pełnomocnika Burmistrza Obornik Śl.ds zapobiegania uzależnieniom.
Równolegle prowadzona jest zbiórka na siepomaga (https://www.siepomaga.pl/milan-szymoniak) oraz licytacje na FB (Licytacje dla Milanka https://www.facebook.com/groups/1583901865366570 ).

 

Do pobrania
Załącznik Size
Plaka Pomoc Dla MilankaPobierz 1.64 MB

Polecane

Plakat_czyste powietrze

Spotkanie informacyjne "Czyste Powietrze"

07-12-2023
Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci

07-12-2023
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

05-12-2023
5. Urodziny Koła Gospodyń Wiejskich w Urazie

5. Urodziny Koła Gospodyń Wiejskich w Urazie

04-12-2023
Nabór kandydatów na ławników

Nabór kandydatów na ławników

30-11-2023