Wernisaż wystawy poplenerowej XVI polonijnego pleneru malarskiego "Oborniki Śląskie 2013" | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Wernisaż wystawy poplenerowej XVI polonijnego pleneru malarskiego "Oborniki Śląskie 2013"

W sobotę 6 lipca 2013 na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie odbył się wernisaż Międzynarodowego Polonijnego Pleneru Malarskiego „Oborniki Śląskie 2013”. W tegorocznej edycji pleneru udział wzięli zarówno lokalni artyści jaki i twórcy pochodzący  m.in. z Ukrainy, Białorusi, Czech oraz Mongolii. Kuratorem pleneru był Pan Jerzy Tandecki, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Nad spokojem pracy twórczej podczas całego pleneru czuwał ks. Jerzy Madera –Rektor Seminarium.

 Podczas tygodniowego pobytu w murach klasztoru oraz malowniczych okolicach Bagna, artyści stworzyli szereg prac, które można było nabyć podczas sobotniego wernisażu. Dodatkową atrakcją był koncert kwartetu wokalnego „Multimodis”, który przed oficjalnym otwarciem wystawy wykonał kilka utworów m.in. motyw pochodzący z musicalu „Skrzypek na Dachu” w ramach upamiętnienia pana Zdzisława Skorka wieloletniego kuratora pleneru. Otwarcie wernisażu odwiedzili także przedstawiciele władz powiatu. Licznie odwiedzający wystawę goście mogli skosztować poczęstunku przygotowanego specjalnie na tą okazję przez siostrę Aniele Garecką, autorkę wielu książek kucharskich. 

Pan Jerzy Tandecki oraz ks. Rektor Jerzy Madera.

Uczestnicy pleneru.

Siostra Aniela Garecka.

Goście wernisażu.

Polecane

parada dni obornik śląskich

XVIII Dni Obornik Śląskich – muzyka i wspólne świętowanie

03-06-2026
delegacje stoją przy kamieniu

Odsłonięcie "Kamienia Partnerstwa"

03-06-2026
krus

Rolniku - dźwigaj bezpiecznie

02-06-2026
marszałkowie województwa i zastępca burmistrza

430 000 zł dofinansowania dla Gminy Oborniki Śląskie

01-06-2026
UM

Informacja dla Mieszkańców

01-06-2026