Więcej połączeń kolejowych dla mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Więcej połączeń kolejowych dla mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie

Dodatkowe połączenia Kolei Dolnośląskich na trasie Oborniki Śl.-Wrocław

Świetna wiadomość dla Mieszkańców naszej Gminy! Od 14 czerwca 2026 r., wraz z wejściem w życie letniej korekty rozkładu jazdy, zwiększy się liczba połączeń kolejowych obsługujących stację Oborniki Śląskie.

Łączna liczba połączeń wzrośnie z 39 do 48 na dobę, a liczba kursów realizowanych przez Koleje Dolnośląskie zwiększy się z 12 do 29.
Nowością będą szybkie połączenia KD Sprinter na trasie Wrocław – Leszno (8 połączeń na dobę). Pociągi będą zatrzymywać się tylko na wybranych stacjach, co pozwoli znacząco skrócić czas przejazdu.

Czas podróży:
Oborniki Śląskie – Wrocław Mikołajów: 11 minut
Oborniki Śląskie – Wrocław Główny: 16 minut

Co ważne, przejazd nimi nie wiąże się z dodatkowymi opłatami – cena biletu pozostaje taka sama jak w pozostałych połączeniach Kolei Dolnośląskich.

Informacja o zwiększeniu liczby połączeń została przekazana podczas inauguracji wznowienia ruchu kolejowego na linii Trzebnica – Wrocław, w której uczestniczył Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa.

Polecane

Godzina W pod obornickim obeliskiem

Godzina W pod obeliskiem

01-08-2026
LZS Odra Uraz

LZS Odra Uraz świętuje 60 lat działalności

01-08-2026
mobilny urząd na targowisku

Pojemniki do segregacji – pytania i odpowiedzi

30-07-2026
lukasz polak na mecie wędrówki

Łukasz Polak przeszedł 460 kilometrów w 16 dni

30-07-2026
Nowa hala sportowa w Urazie

Nowa hala sportowa w Urazie gotowa na nowy rok szkolny

29-07-2026