Kwalifikacja Wojskowa dla młodzieży z Gminy Oborniki Śląskie | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Kwalifikacja Wojskowa dla młodzieży z Gminy Oborniki Śląskie

kwalifikacja

Kwalifikacja Wojskowa przeprowadzana będzie od 2 lutego do 2 marca 2026 r. w Hotelu Trzebnica przy ul. Leśnej 2.

Dla Gminy Oborniki Śląskie wyznaczono terminy od 9 do 13 lutego 2026 r.

Stawienie się na kwalifikację jest obowiązkowe dla:
- mężczyzn, którzy w tym roku kończą 19 lat - rocznik 2007
- osób, które nie ukończyły 24 lat, a nie dopełniły jeszcze tego obowiązku w latach poprzednich (roczniki 2002 - 2006)
- kobiet urodzonych w latach 1999 – 2007, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej (szkoły i uczelnie medyczne, weterynaryjne, absolwentki ww. kierunków i psychologii)
- do kwalifikacji mogą również przystąpić ochotnicy, którzy ukończyli 18 lat.
Osoby, które podlegają obowiązkowi kwalifikacji wojskowej otrzymają od Burmistrza pisemne wezwanie z wyznaczonym terminem i godziną stawienia się przed Powiatową Komisję Lekarską.

W przypadku wystąpienia przyczyn uniemożliwiających przybycie na wyznaczony termin, należy skontaktować się z Urzędem Gminy w celu uzgodnienia nowej daty. Osoby zgłaszające się po raz pierwszy do kwalifikacji wojskowej powinny przygotować i zabrać ze sobą następujące dokumenty:
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
- dokumenty potwierdzające wykształcenie lub kwalifikacje zawodowe (świadectwo ukończenia szkoły lub zaświadczenie o kontynuacji nauki)
- jeśli jest taka potrzeba – dokumentację medyczną dotyczącą stanu zdrowia.
 
Więcej informacji na stronie:
https://www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem/kwalifikacja-wojskowa/

Do pobrania
Załącznik Size
Ulotka informacyjnaPobierz 18.9 MB

Polecane

30 rocznica pierwszej matury w obornickim Liceum

30 lat od pierwszej matury w obornickim Liceum

24-04-2026
awaria

Awaria sieci wodociągowej w Zajączkowie (24.04.26)

24-04-2026
Tomek Kozłowicz z Burmistrzem i Zastępcą Burmistrza

Tomek Kozłowicz Wicemistrzem Polski

23-04-2026
30 lat Artystyczny Maluch

30 lat Artystycznego Świata Malucha w Obornikach Śląskich

23-04-2026
Święto Miasta pod koniec Maja

Święto miasta pod koniec Maja

23-04-2026