Ogólnopolska Karta Seniora | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

Ogólnopolska Karta Seniora

OKS

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora? Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce wszystkie osoby 60+. Lista wszystkich ponad 3000 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają do programu nowe firmy, które deklarują współpracę i tym samym wprowadzają zniżki dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS).

Inauguracja programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora w Mieście i Gminie Oborniki Śląskie odbyła się 1 grudnia 2022 roku w Obornickmi Ośrodku Kultury.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Obornikach Śląskich na czele z burmistrzem Arkadiuszem Poprawą oraz Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora. Zgromadzonych na sali widowiskowej gości przywitał zastępca burmistrza Henryk Cymerman. Ambasador Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora Pan Marek Pilch pokrótce opowiedział zebranym gościom na czym polega Ogólnopolska Karta Seniora i na ręce burmistrza Arkadiusza Poprawy przekazał certyfikat „Gmina przyjazna Seniorom”. Obecni na sali przedstawiciele firm i instytucji, które do tej pory zdecydowały się przyłączyć do Ogólnopolskiej Karty Seniora odebrali certyfikaty „Firma przyjazna Seniorom”. Natomiast seniorzy otrzymali Ogólnopolską Kartę Seniora, uprawniającą do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia, kultury i handlowo-usługowych. W części artystycznej zaprezentowały się uczestniczki Studia Piosenki Obornickiego Ośrodka Kultury. Na zakończenie wydarzenia wykład „Pomoc, a nie przemoc. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie osób starszych” wygłosiła Ewelina Kondracka, a Pan Marek Pilch przedstawił wykład „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, Nie Daj się Oszukać”. 

Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich w godzinach pracy urzędu.

Partnerzy z Gminy Oborniki Śląskie: