X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

W tym roku już po raz dziesiąty organizowane są X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się 1 września na Rynku Głównym w Krakowie oraz Parku Jordana.
 
X Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wydarzenie, które odbywa się corocznie i gromadzi dużą liczbę uczestników (w 2022 ponad 4 tysiące Seniorów z ponad 100 miejscowości). Na wydarzenie zapraszamy członków rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z całej Polski.

X Międzynarodowe Senioralia w Parku Jordana zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada do Parku Jordana, gdzie odbędą się wykłady, bezpłatne badania i konsultacje. Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planujemy również część sportową oraz rozrywkową obejmując m.in.  koncert Alexandra Martineza, Pokaz Mody Stylowych Seniorów oraz imprezą integracyjną, którą poprowadzi DJ Wika.

W związku z tym, że nasz gmina jest partnerem Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora udział w X Międzynarodowych Senioraliach jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem udziału w Senioraliach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego (pliki do pobrania).

Relacje z ubiegłorocznych edycji Senioraliów:
IX Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=gLGIyzbfSQ8
VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie https://www.youtube.com/watch?v=ztzTFlY-cYE
VII Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie https://youtu.be/gOXDhlLj3P0
VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie  https://www.youtube.com/watch?v=eh1zGjIOrlo

Więcej informacji: https://glosseniora.pl/senioralia/

Pliki do pobrania
Załącznik Size
Formularz zgłoszeniowyPobierz 2.94 MB
PlakatPobierz 926.5 KB