II Pieszy Rajd Cysterski w Rościsławicach już za nami... | Oficjalny serwis Gminy Oborniki Śląskie

Oborniki Śląskie, Poland

II Pieszy Rajd Cysterski w Rościsławicach już za nami...

Mimo deszczowej pogody i ekstremalnych warunków atmosferycznych mieszkańcy gminy Oborniki Śląskie licznie wzięli udział w II Pieszym Rajdzie Cysterskim zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Rościsławice Leśna Oaza” w dn. 14.09.2013 r. Impreza o charakterze gry terenowej podzielona została na kilka etapów. Pierwszym z nich była piesza wyprawa wokół tzw. Pętli Trzech Kamieni, podczas której uczestnicy poszukiwali ukrytych na trasie skarbów i zagadek oraz wzięli udział w zaplanowanych przez organizatorów konkurencjach.

W przygotowanie imprezy włączył się 5 Szczep Harcerski GNIAZDO. Organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych atrakcji na trasie rajdu, jednak w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych nie wszystkie z nich udało się zrealizować. Po przejściu Ścieżki Trzech Kamieni uczestnicy dotarli do dawnego Domu Dziecka w Rościsławicach, znanego większości, jako dawny Dom Pomocy Społecznej.

Przewodnik opowiedział o ciekawej historii budynku i jego dawnych mieszkańcach. Po przebyciu trasy rajdu w świetlicy wiejskiej przygotowany został poczęstunek dla przybyłych gości i mieszkańców wsi. Atrakcją imprezy był pokaz Trzebnickiego Stowarzyszenia Jazdy Historycznej, które to przeprowadziło warsztaty strzelania z łuków i pokaz tańca średniowiecznego.

Członkowie w/w stowarzyszenia opowiedzieli o zwyczajach rycerskich, a także ich broni i ciężkich zbrojach, które każdy z uczestników mógł przymierzyć. Na koniec imprezy powołana komisja konkursowa wręczyła nagrody i pamiątkowe koszulki. Zapraszamy do udziału w kolejnej imprezie za rok !

Tekst: M. Ostaszewska

Foto.: M. Kawa

Polecane

Wyremontujemy dach w świetlicy w Kowalach

Wyremontujemy świetlicę w Kowalach

16-06-2025
Punkt programu "Czyste powietrze" będzie nieczynny

Punkt programu "Czyste powietrze" będzie nieczynny

16-06-2025
Informacja dla Mieszkańców

Informacja dla Mieszkańców

16-06-2025
Burmistrz z Wotum Zaufania

Burmistrz z Wotum Zaufania

13-06-2025
Basen otwiera się wcześniej!

Basen otwiera się wcześniej

13-06-2025